"Bay Kemal'in köstebeği kim?" manşetiyle çıkan habere Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi.

Üniversite Öğrencileri ayağa kalktı! Yüzde 80 zam yapıldı... Üniversite Öğrencileri ayağa kalktı! Yüzde 80 zam yapıldı...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yeni Şafak gazetesinin, hükûmetin KYK borcu ve otomobilde ÖTV düzenlemesini önceden haber aldığını ileri sürmesine tepki gösterdi. 

"Bay Kemal'in köstebeği kim?" manşetiyle çıkan Yeni Şafak gazetesi, CHP liderinin önceki günlerde vatandaşa yönelik yaptığı “Borçlarınızı sakın ödemeyin” çağrısının da iktidarın 80 gündür üzerinde çalıştığını belirttiği icra affı düzenlemesini öğrendikten sonra yaptığını ileri sürdü. 

Kılıçdaroğlu’nun icralık borçlara yönelik ‘ödemeyin’ çağrısı ardından Hazine Bakanı Nureddin Nebati'nin borçların silineceğine dair açıklaması sonrası Sabah gazetesinin manşetini değiştirmesine atıf yapan Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

"EYT’yi çözün. Sonra ağlıyorsunuz, gece yarısı manşetleri değiştiriyorsunuz, böyle komik algı operasyonları yapmak zorunda kalıyorsunuz. Öğretmenler konusunda da ısrar edeceğim çok aşikar. Biraz kafa çalıştırın yahu, önden önlem alıp çözün. Ağlak bir Saray da hiç çekilmiyor!"