CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hür Düşünce Hareketi Genel Kurulu toplantısında konuştu: "Said Nursi’nin kitapları yasaklandı, biz Anayasa Mahkemesi’ne başvurduk. Biz oy için değil, demokrasi için yapıyoruz.”

Uzman öğretmen maaşı ne kadar artacak? Uzman ve başöğretmen zamlı maaşları… Uzman öğretmen maaşı ne kadar artacak? Uzman ve başöğretmen zamlı maaşları…

Kemal Kılıçdaroğlu, Hür Düşünce Hareketi Genel Kurulu toplantısında, Said Nursi ile ilgili açıklamalarda bulundu: “Bir ara Said Nursi’nin kitapları yasaklandı. Biz Anayasa Mahkemesi’ne başvurduk, kitapları yasaklayamazsınız diye. İsteyen gider kitabı alır, okur. Anayasa Mahkemesi bunu iptal etti. Sonra bana geldiler dediler ki bunu neden kamuoyu ile paylaşmadın diye. Kamuoyuyla paylaşırsak sanki biz oy için bunu yapıyoruz algısı çıkar. Biz oy için değil demokrasi için yapıyoruz. Kitap yasaklanmaz, 21’inci yüzyıldayız. Kitap yasaklanır mı, insanların inançlarına müdahale edilir mi? Allah ile kulun arasında girmeye kimin hakkı var? Kime bu yetki verildi?”

SAİD NURSİ, ATATÜRK’E HAKARET ETMİŞTİ
Said Nursi, Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “deccal” diyerek hakaret etmişti: “Ölmüş gitmiş dünyadan ve hükümetten alakası kesilmiş bir adam hakkında otuz sene evvel  bir Hadis–i Şerif’in ihbariyle Kur’an’a zararlı bir adam çıkacak demiştim. Sonra Mustafa Kemal’in o adam olduğunu zaman gösterdi.”