Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs'ta gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu öncesinde ilgi çeken bir vaatte bulundu. Kılıçdaroğlu, vatandaşlara cep telefonlarına gönderilen bir kısa mesaj aracılığıyla "kredi kartı borçları" hakkında önemli bir plan sundu.

Kısa mesajda, "Ekonomik buhran yüzünden birikmiş kredi kartı borçlarınızı, devletimizin hazinesi, bankalardan devralacak" ifadeleri yer aldı. Kılıçdaroğlu'nun gönderdiği mesajda, vatandaşların borç yükünden kurtulması ve ekonomik rahatlama sağlanması amacıyla somut çözümler sunulacağı vurgulandı.

Cezası onanan Kadir Şeker, izinli tahliye edildi Cezası onanan Kadir Şeker, izinli tahliye edildi

Kemal Kılıçdaroğlu'nun vaadi şu şekilde sıralandı: "Sevgili vatandaşım, borç harç evini güçlendirmeye çalıştığını biliyorum. İktidara gelir gelmez, bireysel kredi kartı borçlarınız için kesin çözüm üreteceğim. Erdoğan'ın sebep olduğu ekonomik buhran yüzünden birikmiş kredi kartı borçlarınızı, devletimizin hazinesi, bankalardan devralacak. Kredi kartı borcunuzun faizi tamamen silinecek ve anapara 36 ay taksitlendirilecek. Böylece yüz binlerce vatandaşımız, bu yükün altında ezilmekten kurtulacak, rahat bir nefes alacak, borç batağı yüzünden yuvalar yıkılmayacak. Unutmayın, 28 Mayıs seçimi, bu ağır borçlardan kurtulma veya ülkede borç batağına saplanma referandumudur! Vatanını seven sandığa gelsin."