CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şarkıcı Gülşen'in imam hatiplilere aylar önce söylediği sözleri gerekçe gösterilerek tutuklatılmasına tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Çürükler, adiler, sürtükler, cibilliyetsizler" sözlerini hatırlatan CHP lideri, "Ey vatan kurtaran savcı ve hakim, Bunları bu aziz millete kim söyledi? Hukuka, adalete ihanet etmeyin; sanatçıyı hemen serbest bırakın!" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD'den beklentimiz Yunanistan'ı yanlış hesaba sevk etmemesi Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD'den beklentimiz Yunanistan'ı yanlış hesaba sevk etmemesi

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle: 

"Farklı hayat tarzlarına sahip gençlerin arasında uzun bir zamandır barış rüzgarları esmektedir. Amacını aşmış bir şakayı alıp, gençlerimizi birbirine düşürmektir hedef. Biraz daha iktidarda kalmak için, daha çok çalmak ve çırpmak için.

Gençlere sesleniyorum, bu adaletsiz düzenin sonu geliyor. Sizleri kışkırtarak ve bölerek bu ülkeyi yönetmeye çalışıyorlar. Önümüzdeki seçimde sizler büyük bir rol oynayacaksınız. Bir olmak, kışkırtmalara karşı birbirinize kenetlenmek sizin elinizde.

Ey vatan kurtaran savcı ve hakim, "Çürükler, adiler, s**tükler, cibilliyetsizler..." bunlar kimin laflarıdır? Bunları bu aziz millete kim söyledi? Hukuka, adalete ihanet etmeyin; sanatçıyı hemen serbest bırakın!"