CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, uyuşturucu baronlarıyla ilgili sözlerine ilişkin polisten gelen açıklama üzerine yeni bir açıklamada bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, uyuşturucu baronlarıyla ilgili sözlerine ilişkin polisten gelen açıklama üzerine yeni bir açıklamada bulundu.

Polisin cezaevlerinde 100 binin üzerinde tutuklu olduğu yanıtı üzerinden Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan Kılıçdaroğlu "Türkiye'yi uyuşturucu cenneti yaptılar. Bunu yapan da AKP. Uyuşturucu baronlarının paralarının Türkiye'ye getirilmesini aflarla sağlayıp kara parayı aklıyorlar" dedi.

Kılıçdaroğlu, şu açıklamada bulundu:

Ankara’da FETÖ operasyonu: 11 kişi gözaltına alındı Ankara’da FETÖ operasyonu: 11 kişi gözaltına alındı

"Beni şaşırtan şu oldu: ‘Cezaevinde uyuşturucu baronu var mı?' diye sorduğumda polisler üzerinden bir tartışma açıldığı ve ‘Bu konuda Kılıçdaroğlu niye konuştu' bilgisi bana geldi. Uyuşturucu satıcılarını, baronunu yakalayan da polistir. Polis olağanüstü çaba gösteriyor. Ama tutuklamayan, serbest bırakan yargı. ‘Hapishanede bir tane uyuşturucu baronu var mı?' dedim şimdi de ilave de yapıyorum: ‘Baronlar, siyasetçiyi satın alıyor'. Uyuşturucu kaçakçısı Zindaşti'yi kim bıraktırdı? Polis, yakalamış, teslim etmiş. Zindaşti'yi polis bırakmadı. Onu bırakan yargı. Onun serbest bırakılması için araya giren siyasetçi kim? Bu da biliniyordu. Baronların kara parasını Türkiye'ye getirmek için AKP af çıkarıyor. polis, siyasi baskı olmadığı sürece daha da iyi görev yapacak. Polisleri rahat bıraksınlar uyuşturucu baronu kalmaz."