Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "kirli dile son verilsin" çağrısı yaptı. Son 10 günde girişilecek en pis işleri bildiğini belirten Kılıçdaroğlu, "azıcık sağduyu" çağrısı yaptı. Açıklamasında ayrıca daha önceki seçimlerde de benzer saldırılara maruz kaldığını belirterek, bu tür saldırıların ülkeye zarar verdiğini ifade etti.
 

Millet İttifakı’nın Cumhur Başkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yeni bir sosyal medya paylaşımı geldi. Kılıçdaroğlu sırayla yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:

“Bu kirli dile son verilsin. Akla gelmeyecek pis oyunlar ve ithamlarla neye varmak istendiğini insanımız görüyor. Seçime gidiyoruz, savaşa değil. Nice iktidarlar değişti, yola hep devam ettik. Son 10 günde girişilecek en pis işleri biliyorum. Ve onlara diyorum ki: Azıcık sağduyu!

Bırakın halkımız huzur içinde, gülümseyerek sandığa gitsin, içi ferah evine dönsün. Mahalleyi, haneyi pervasızca kutuplaştırmanızdan bıktık usandık. Bu kalan süreyi gerçekten bir seçim havasında geçirmek istiyoruz. Artık vatanımızın huzurunu bozmaktan vazgeçin.

Bedelli askerlik yapacaklar bu haber size! Bakanlık uyarı yayımladı... Bedelli askerlik yapacaklar bu haber size! Bakanlık uyarı yayımladı...

Seçime darbe dediniz.

Kendi halkınıza karşı Uhud Savaşı benzetmesi yaptınız.

İşgalciye benzettiniz be halkımızı.

Nerede duracaksınız?

Ben üzerime düşen sorumluluğu yerine getirmeye ve sağduyu çağrısı yapmaya devam edeceğim. Çünkü sağduyusunu kaybetmiş olanın yardımına şeytan koşarmış. İçinizdekini dizginleyin, yoksa bu nefret başta sizi sonra hepimizi yutacak.”