Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın Ankara Anadolu Meydanı'nda düzenlediği mitinge eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte katıldı. Konuşmasına demokrasi ve barış vurgusu yaparak başlayan Kılıçdaroğlu, değişime hazır olduklarını ve Türkiye'yi demokratik yollarla yönetmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi dünyaya demokrasiyi benimseyen bir ülke olarak tanıtacaklarını belirtti ve gençler ve kadınlar aracılığıyla otoriter bir yönetimi demokratik yollarla değiştireceklerine inandıklarını söyledi.

Aynı zamanda Kılıçdaroğlu, Ankara'nın başkent olmasının önemine değinerek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Mustafa Kemal'in Ankara'sını oluşturma çabalarını takdir etti. Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin her yerini Mustafa Kemal'in Türkiye'si yapacaklarını ve ülke genelinde huzur ve barışı sağlayacaklarını dile getirdi.

Emeklilere kurban bayramı ikramiyesi ödeme tarihleri  ne zaman? Emeklilere kurban bayramı ikramiyesi ödeme tarihleri ne zaman?

Kılıçdaroğlu, mitingdeki konuşmasında ayrıca 14 Mayıs'ta gerçekleşecek seçimlere dikkat çekerek, halkın coşkulu bir şekilde sandığa gitmesini ve demokrasiyi Türkiye'ye getirdiklerini söyleyecekleri bir atmosfer yaratmalarını istedi. Sandık güvenliği için önlemler aldıklarını belirten Kılıçdaroğlu, seçimlerin adil ve güvenli bir şekilde gerçekleşeceğini vurguladı.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında ayrıca 30 Aralık 2022'de silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Sinan Ateş'in katillerinin adalet önüne çıkarılacağına dair söz verdi.