Geçtiğimiz gün TBMM'de basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti'li Yavuz Ağıralioğlu, 6'lı masaya topa tuttu. Meral Akşener'in 6'lı Masa'dan kalkması sonrasındaki 3 günde birçok isimden küfür işittiklerini ve bu durumu sindiremediğini söyleyen Ağıralioğlu, HDP'nin de aday çıkarmaması konusu üzerinden 6'lı masanın tavrını eleştirdi.

İYİ Parti'li Ağıralioğlu'nun sözleri gündemi sallamış birçok yorumu da beraberinde getirmişti.

Konuya ilişkin İYİ Parti sessizliğini korurken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün akşam konuk olduğu programda Ağıralioğlu'nun sözlerine kırgın olmadığını söyledi. 

Kılıçdaroğlu kavgaların artık bir kenara bırakılması gerektiğini, geleceğe odaklanılmasının daha doğru olacağını söyledi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, eleştirilerin gayet doğal bir durum olduğunu,hayır diyenleri de dinleyeceğini şu sözlerle ifade etti:

''Meral Hanımla görüşmedim. Artık kavgaları bir tarafa bırakmak zorundayız. Geçmişin kavgalarının bu ülkeyi ne hale getirdiğini biliyoruz. Siyasetçi eleştirir ama saygıyı korumak zorundasınız. Ağıralioğlu da eleştirebilir. Kırgınlık duymadım. Biz altı lider Türkiye'nin geleceğine odaklandık geçmişine değil.

Zor koşullarda okudum. 7 kardeşiz. Babam memurdu. Halktan birisiyim. Rahmetli annem okuma yazma bilmezdi. 7 kardeşten üniversiteye giden sadece benim. Zor koşullarda okudum, zor sınavları kazandım. Devletin bütün kademelerinde çalıştım. Devletime saygılıyım. Devleti devlet yapan kurumlarıdır. Bakanlarla başbakanlarla çalıştım.

Ziraat Bank Kart sahiplerine müjde: 3 bin lira verilecek Ziraat Bank Kart sahiplerine müjde: 3 bin lira verilecek

Düşüncelerimizi çok rahat söylerdik. Eleştirirdik. Neden olmaz olduğunu da söylerdik. Sonuçta karar siyaset organlarınındı. Devlet Planlama Teşkilatı gibi kurullar devletin akademisi gibiydi. Buralarda her siyasi görüşten kişi vardı. Ama ne yazık ki kapatıldı. İçimde bir fırtına yok.
Sakin bir insanım. İlk genel müdürüm bana dedi ki 'Kemal bir gün iyi yerlere geleceksin ama sana sadece evet diyenleri değil hayır diyenleri de dinle'. O gün bugündür bu da aklımdadır. Hayır diyenleri de dinleyeceğiz.''