MHP Lideri Bahçeli, MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikası'ndaki Patlamada Şehit Olan İşçiler İçin Taziye Mesajı Yayınladı MHP Lideri Bahçeli, MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikası'ndaki Patlamada Şehit Olan İşçiler İçin Taziye Mesajı Yayınladı

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu Habertürk'e açıklamalarda bulundu. 

Kemal Kılıçdaroğlu, "100 bin öğretmen ataması yapacağız. Köylerde okul açacağız. İmam, öğretmen, ziraat teknisyeni, hayvancılık yapıyorsa veteriner olacak.  Köylerde yaşayan bütün genç ve kadınların SGK primini devlet ödeyecek." ifadelerini kullandı.

"BU YIL 100 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ"
100 bin öğretmen ataması yapacağız Cumhuriyetin 100. yıldönümünde. Köylerde okul açacağız. İmam, öğretmen, ziraat teknisyeni, hayvancılık yapıyorsa veteriner olacak. Köylerde yaşayan bütün genç ve kadınların SGK primini devlet ödeyecek.

Türkiye zengin ülke. Nerede kaynak yok? Tasarrufa gidersiniz. 300 milyar dolar temiz para getireceğim bu ülkeye. Temiz para. Öyle IMF git yalvar yakar değil. Onlar bize gelebilir miyiz diyecekler. Evet gelebilirsiniz, şu yatırımı yapıyorsa. İstihdam yaratıyorsa gel kardeşim. Samandağ'dan Mersin'e kadar olan bölgeyi Akdeniz'i en güçlü katma değerini üreten bölge haline getireceğiz.

Anadolu'da Yozgat, Çankırı'da fabrikanız var diyelim. Limana taşıdığınızda lojistiği tüm masrafları biz karşılayacağız.