PTT AŞ’den yapılan son dakika açıklamasına baktığımızda şirket, Almanya'ya varılacak gönderilerdeki kilograma ve İngiltere'ye varılacak gönderilerde ise 5 kilograma kadar paketlerde indirim yapacağını duyurdu.

İngiltere ve Almanya'ya varılacak gönderilerde yeni uygulama 'teslimi takipli gönderi' ek hizmetli de vatandaşların hizmetine sunulacak. Böylelikle gerek mevcut hizmet ücretlerinde indirime gidilirken diğer taraftan da yeni bir hizmet alternatifi vatandaşlara sunularak müşterilere çok daha kolay bir şekilde kargo gönderimi sağlamaları hedefleniyor.

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten uyardı! İstanbul, Ankara, Bursa ve o iller için kar alarmı... Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten uyardı! İstanbul, Ankara, Bursa ve o iller için kar alarmı...

Almanya İçin Uygulama 
Almanya varış kayıtlı küçük paketlere baktığımızda 500 gram da %5 ve 1 kilogramda ise %7; 2 kilogram da %17 ve kayıtsız küçük paketlerde ise 2 kilogram da %18 olacak şekilde 2 kilogram yüze gönderilerinde ise %12 oranında bir indirim yapılmasına karar verildi.

İngiltere İçin Uygulama 
İngiltere'ye varılacak kayıtlı küçük paketlerde ise 3 kilogram da %40 ve 4 kilogramda ise %36; 5 kilogram da %32 olacak şekilde iskonto yani indirim avantajı tanınıyor.