Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, özlük hakları için Ankara’da toplanan eğitmenlerin, polise müdahale etmesine tepki gösterdi. Polis müdahalesinin videosunu paylaşan Karamollaoğlu, "Özel sektörde öğretmenlik yapan eğitimcilerin tek bir isteği var; insanca yaşam" dedi.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası, özlük haklarının iyileştirilmesini talep etmek için Ankara’da toplanan eğitmenlere polis müdahalesine tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından polis müdahalesi videosunu paylaşan Karamollaoğlu, "Özel sektörde öğretmenlik yapan eğitimcilerin tek bir isteği var; insanca yaşam." ifadesini kullandı.

Karamollaoğlu'nun açıklamaları şöyle;

Babacan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Kabiliyetinizi göstermek için neyi bekliyorsunuz? Babacan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Kabiliyetinizi göstermek için neyi bekliyorsunuz?

"Özel sektörde öğretmenlik yapan eğitimcilerin tek bir isteği var; insanca yaşam! İktidar bu sese kulak vereceğine, sesleri bastırmaya çalışıyor. Öğretmeni susturan bir devletin, gelecek nesillere söyleyeceği bir sözü yok demektir."