Orman Genel Müdürlüğü, "engelli" statüsü ile "eski hükümlü" veya "terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar" arasından çalıştırılmak üzere 224 daimi işçi alacağını resmen duyurdu. Başvurular,  2-6 Ocak tarihleri arasında alınacak. 

ORC Araştırma: Bu Pazar Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz anketi sonuçlandı. ORC Araştırma: Bu Pazar Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz anketi sonuçlandı.

Adaylar, belirtilen genel ve özel şartlarla 2-6 Ocak 2023 döneminde Türkiye İş Kurumu üzerinden başvuru yapabilir, daha önce yayımlanan ilan kapsamında müracaatta bulunanların ise başvurularını yenilemesi gerektiği belirtildi.

Orman Genel Müdürlüğü'nün (OGM) Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre; ''Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca taşra teşkilatında istihdam edilmek sebebi ile 141 engelli ve 83 eski hükümlü/TMY statüsünde çalıştırılmak üzere toplam 224 daimi işçi alımı yapılacak.''