Fatih Erbakan diplomasını YSK'ya teslim etti! Adaylık sorunu ortadan kalktı Fatih Erbakan diplomasını YSK'ya teslim etti! Adaylık sorunu ortadan kalktı

Üst üste gerçekleşen iki deprem tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Deprem felaketinden günler önce sosyal medya hesabı üzerinden bölgede bir deprem yaşanabileceğini açıklayarak dikkatleri üzerine çeken Frank Hoogerbeets’ten yeni bir paylaşım geldi.

Günler öncesinden Kahramanmaraş'ta bir deprem yaşanabileceğini belirten  Hoogerbeets, “Deprem kahini” lakabı ile anılmaya başlandı. Deprem kahini, yeni paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

 “Orta Türkiye’deki büyük depremler bütün bölgede stres dağılımının önemli bir şekilde değişmesine sebep oldu ve Filistin’e kadar sismik hareketlilik yaşanıyor. Açıkça bölge yeniden şekilleniyor”

 Frank Hoogerbeets depremden günler önce ne paylaşmıştı?

Hoogerbeets, depremden üç gün önce (3 Şubat)  sosyal medya hesabından Orta Doğuyu kapsayan bölgede 7,5 şiddetinde bir deprem olabileceğini açıkladı.

Hoogerbeets, “Er ya da geç bu bölgede (Güney-Orta Türkiye, Ürdün, Suriye Lübnan) 7.5 deprem olacaktır” ifadesini kullanmıştı.