6 Şubatta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremden 3 gün önce sosyal medya hesabı üzerinden defaatle uyarıda bulunan Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul için korkutan bir uyarıda bulundu.

Naci Görür, konuk olduğu canlı yayında İstanbul'da 7'nin üzerinde deprem olma olasılığının yüzde 80 seviyelerine çıktığını, şehrin depreme hazır olmadığını söyledi. 

İstanbul depreminin gündeme alınmadığını belirten Görür, "Depremi konuşmamakla duymamakla sorunun çözüldüğünü sanıyorlar" diye konuştu.

Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depremine ilişkin de şu ifadeleri kullandı:

Borç yapılandırmasında başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak? Borç yapılandırmasında son tarih... Borç yapılandırmasında başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak? Borç yapılandırmasında son tarih...

 "İstanbul'da 7'nin üzerinde deprem olma olasılığı yüzde 80'lere çıktı. İstanbul depremi de Maraş depremi gibi eli kulağında. Hazırlık yapıldı ama yeterince yapılmadı. İstanbul depreme hazır mı derseniz, hayır değil. dolayısıyla üzüleceğiz, yine içimiz yanacak. İstanbul'da deprem olursa, emin olun bu Maraş yöresindeki depremden daha fazla hasar alırız. Çünkü İstanbul'da yapı stoğunun kalitesi, yoğunluğu, nüfus yoğunluğu çok daha fazla."