Adana Adliyesi'nde görev yaparken etik dışı davranışlarıyla gündeme gelen hakim Gül A., şantaj ve mesleki suistimallerle ilgili skandal bir olayın merkezinde yer aldı. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Gül A., mesleğinin saygınlığını kötüye kullanarak tehdit ve şantaj eylemleri gerçekleştirdiği gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldı.

Öğrencinin Kardeşi Müdür Yardımcısını Bıçakladı Öğrencinin Kardeşi Müdür Yardımcısını Bıçakladı

Hakim Gül A., Adana'da görev yaparken iş insanı Ş.L. ile yasak bir ilişki yaşadığı ve bu ilişki sırasında yasadışı eylemlerde bulunduğu iddialarıyla suçlanıyor. Ş.L., ilişkilerini sonlandırmak istediğinde hakimi tehdit ettiğini ve bu süreçte ilişkilerine dair görüntüleri paylaştığını belirtiyor.

İddialara göre, Ş.L. hakimi rüşvet ve sahtecilikle suçladı ve bu suçlamaları desteklemek için ilişkilerine dair görüntüleri kamuoyuyla paylaştı. Ayrıca, hakim Gül A.'nın büyük bir meblağ karşılığında yakıt kaçakçılığı dosyasını kapattığı ve uyuşturucu içerikli partilere katıldığı iddiaları da ortaya atıldı.

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, hakim Gül A.'nın mesleki etik dışı davranışları nedeniyle görevden ihraç edildiği belirtildi. Ayrıca, hakim hakkında yapılan incelemelerin sürdüğü ve adaletin gereği neyse yapılacağı vurgulandı.