Kabine bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde Beştepe’de toplandı. Toplantı yaklaşık 2,5 saat sürdü. Gündem her zaman olduğu gibi bugün de çok yoğundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Millete sesleniş konuşmasına Kabine toplantısı kararlarını duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı bugün Beştepe’de Cumhurbaşkanı liderliğinde toplandı. Kabine toplantısı kararları ve sonuçları ile ilgili açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı kararları ile ilgili merak edilenleri duyurdu.


İşte 26 Eylül Kabine Toplantısı kararları ve sonuçları ile ilgili son gelişmeler;


GSB Yurtlarında Kalan Öğrencilere Verilen Beslenme Yardımı 
Ek yerleştirmelerin devam ettiği ve fiyatlarını değiştirmediğimiz GSB yurtlarımızda kalan öğrencilerimize vermiş olduğumuz beslenme yardımını günlük 25 liradan 60 liraya çıkartıyoruz. Böylece beslenme yardımını 2,5 katlık bir artışla aylık 1.800 liraya yükseltiyoruz.

İlk Evim İlk İş Yerim Projesi Başvuruları 5 Milyona Ulaştı
Milletimiz sosyal konut kampanyamıza çok büyük teveccüh gösterdi, başvuru sayısı şimdiden 5 milyona dayandı.
Talep toplama süreci önümüzdeki ay sonuna kadar devam edecek projenin 5 bin konutluk ilk diliminin temelini inşallah 25 Ekim’de atıyoruz.


Ekim Ayı İçerisinde Hizmete Açılması Planlanan Projeler
Ulaştırma projelerimizi kesintisiz sürdürüyor, tüm bu projeleri ekim ayı içinde hizmete açmayı planlıyoruz. Bugüne kadar nasıl 183 milyar dolarlık ulaştırma ve haberleşme yatırımı yaptıysak inşallah 2053’e kadar 198 milyar dolarlık ilave hizmeti daha milletimizle buluşturacağız.


Çiftçilere Müjde
Elektrik faturalarıyla ilgili yeni bir düzenlemenin müjdesini çiftçilerimize veriyoruz. Bundan sonra elektrik faturaları aylık ödenmek yerine hasat sonunda, yani ürünler satılıp gelir elde edildiğinde ödenebilecek. Çiftçilerimize hayırlı olsun.
Elektrik dağıtım şirketleri ile çiftçilerimizin önceki dönem borçlarının gecikme cezası uygulanmadan, hatta anaparanın da bir kısmından feragatle tahsili hususunda mutabakata varıldı. Amacımız, üretim şevkini artırarak gıda fiyatlarındaki dengesiz yükselişlerin önüne geçmek...

MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür istifa etti MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür istifa etti


Sosyal Yardım Alan Vatandaşlara Müjde
Sosyal yardım alan vatandaşlarımız için de müjdelerimiz var
Prefabrik ev yapımı 40 bin liradan 150 bin liraya
Beton örme ev yapım yardımı 70 bin liradan 200 bin liraya
Ev onarım yardımı 25 bin liradan 75 bin liraya
Öksüz-Yetim yardımı 300 liradan 600 liraya
Eşi vefat eden kadınlara yardım 500 liradan 1000 liraya
Çoklu doğum yapan muhtaç aile desteği 215 liradan 400 liraya
Şartlı sağlık yardımı 215 liradan 400 liraya yükseltildi

Kiracılarda doğalgaz desteği kapsamına alındı
Yeni başvuru döneminde kiracıları da doğal gaz desteği kapsamına aldık, destek tutarını da hane başı 900 TL-2 bin 500 TL arasında olacak şekilde artırdık.
Bu dönemde 3 milyar liralık doğal gaz desteği vererek vatandaşlarımızı sıcak bir yuvanın huzuruna kavuşturmakta kararlıyız.


Türkiye’de aile destek programı bütçesi
Başarıyla süren, 15 milyar lira bütçeye sahip Türkiye Aile Destek Programımızın kapsamını genişletiyor, bütçesini 25 milyar lira ilaveyle 40 milyar liraya yükseltiyoruz.
Böylece programı, ülkemizdeki toplam hane sayısının yaklaşık onda birine ulaşacak etkinliğe kavuşturuyoruz.