Ramazan Bayramı Tatilinin kaç gün olacağı, 9 güne uzatılıp uzatılmayacağı merak konusu olurken aynı gündem maddesiyle Kabine Toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde toplanıyor. Çalışanlar ve öğrenciler tatilin kaç gün olacağını merakla beklerken hükümete yakın kaynaklardan aldığımız kulis bilgisini sizlerle daha önce paylaşmıştık. Yine aynı hükümete yakın kaynağımızdan aldığımız kulis bilgisine göre bayram tatilinin 9 güne uzatılmasını bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması bekleniyor.

AFAD: Depremde can kaybı 1014 AFAD: Depremde can kaybı 1014

TATİL 9 GÜN OLUYOR
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak. Toplantıda Türkiye'nin iç ve dış gündemi ile ekonomiye dair gelişmeler ele alınacak.
Ramazan Bayramı yaklaşırken en çok merak edilen konulardan biri olan bayram tatilinin 9 güne çıkıp çıkmayacağı kararının da toplantıda alınması bekleniyor.

5-6 MAYIS BAYRAMDA TATİL
Ramazan Bayramının ilk günü 2 Mayıs Pazartesi, son günü ise 4 Mayıs Çarşamba gününe denk geliyor. Bayram tatilinin 9 gün olması için 5 Mayıs Perşembe ve 6 Mayıs Cuma günlerinin de resmi veya idari tatil edilmesi gerekiyor.
İdari tatil ilan edilmesi halinde sadece memurlar 9 günlük izinden faydalanacak.
OPERASYONLARDA SON DURUM
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirdiği operasyonla ilgili son durum da toplantıda değerlendirilecek.

Uzun süredir devam eden Rusya-Ukrayna savaşındaki son durum ve etkilerinin de toplantıda ele alınması bekleniyor.

ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPACAK
Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından 'Millete Sesleniş' konuşması yapacak.