Kabine toplantısı önemli açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan, memurlara ve emeklilere müjdeyi verdi. Enflasyon farkını zaten vereceğiz diyen Erdoğan, yapılacak ek zammında o günün şartları ne gerekiyorsa diyerek sinyalini vermiş oldu.

MÜJDELİ HABERİ EN KISA SÜREDE PAYLAŞMAYI UMUT EDİYORUZ"

  • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızdan işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretiden yeniden değerlendirilmesini istedim. Yapılan artışın istihdamda herhangi bir olumsuz etkiye yol açmasına da meydan verilmeyecektir. İnşallah en kısa sürede bu konuda müjdeli bir haberi işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşmayı umut ediyoruz. Kamu çalışanlarımıza ve emeklilerimize enflasyon farkını zaten vereceğiz. Bu düzenlemenin 13.7 milyon emeklimizin tamamını kapsadığının altını çizmek istiyorum. Şu anda Çalışma Bakanım çalışmayı hafta sonuna varmadan inşallah bitirecekler ve ardından NATO görüşmelerinden döner dönmez bunu milletimle paylaşma fırsatını bulacağız.

ZAMLI MEMUR MAAŞI İÇİN TARİH VERDİ! "KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE"

  • Bu arada yılbaşında inşallah çalışmalarımızın, çalışanlarımızın ve emeklilerimizin ücretlerini tekrar gözden geçirecek, günün şartlarına göre ne yapılması gerekiyorsa onu da kendilerine vereceğiz. Ayrıca temmuz ayı memur maaşlarının Kurban Bayramı öncesinde, 8 Temmuz'da zamlı haliyle ödeneceğini de ifade etmek istiyorum.