Şırnak/Cizre Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Öğretmenleri Canından Bezdirdi Şırnak/Cizre Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Öğretmenleri Canından Bezdirdi

İYİ Parti Sözcüsü Zorlu, bir araştırma şirketinin 55 bin kişi ile yaptığı anket sonucuna göre partisinin oy oranının yüzde 19.7 olduğunu, yine aynı ankette AK Partinin oy oranının ise yüzde 28.9 olduğunu belirtti. 6 Nisan'dan sonraki bir seçim evet demeyeceklerini yineleyen Zorlu, şu ifadeleri kullandı:

"Biz 6 Nisan'dan sonraki bir tarihe ‘evet' demeyeceğimizi açıkladık. Bir sistem getirdiler, o sistemle birlikte de seçim sisteminde bir düzenleme yaptılar aslında. Sonra ülkenin o kutuplaştırıcı sistemini değiştirmeksizin, orada hiçbir tadilat yapmadan, daha maça varken bu sefer oyunun kurallarını değiştirircesine yeni bir seçim sistemi modeli getirdiler. Bu ilkesel olarak zaten doğru değil."

Kamuoyuna Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayının geç açıklanmasının eleştirilerle karşılandığının belirtilmesi üzerine İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu şu açıklamada bulundu:

 "Milletimizin bu konuda sabırsızlandığını biliyoruz. Zira Cumhur İttifakı'nın adayı belli. Ancak burada dikkat edilmesi gereken esas nokta, henüz bir seçim tarihi yok. Dolayısıyla bu süreç başlamadan adayın belli olmamış olması da normal bir durum. Altılı Masa'yı aday belirleme konusunda diğer ittifaktan ayıran başka nokta da, uzlaşma kültürü ile bir yeni Türkiye inşasının hazırlığı içerisinde olunması. Başta Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'in yeniden inşası. Bununla ilgili yeni bir Anayasa değişikliğinin gerçekleşecek olması ve ortak bir hükümet programıyla Türkiye'nin yönetilecek olması bu hazırlıkları da bir zorunluluk haline getirmişti. Bu hazırlıklarda artık son aşamaya gelindi. Hükümet programı da tamamlanmak üzere. Bir değişiklik olmazsa ay sonunda partimizin ev sahipliğinde yapılacak yeni toplantıda hükümet programı da belirlenmiş olacak. O aşamada artık milletimizin merak ettiği 13'üncü Cumhurbaşkanı'nın kim olacağının hep birlikte cevabını bulmuş olacağız.”