Geçtiğimiz pazar milletvekili aday adaylığı için yapılan temayül yoklamasında çıkan kavga görüntüleri ile çok konuşulan İYİ Parti, bu defa parti ilçe teşkilatından yükselen seslerle gündem oldu.

Ortaokulda 11 kız öğrenciye tacizde bulunan öğretmen tutuklandı Ortaokulda 11 kız öğrenciye tacizde bulunan öğretmen tutuklandı

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Gökhan Yılmaz, İlçe Yönetim Kurulu üyeleriyle parti teşkilatında düzenlenen basın toplantısında il başkanlığına yapılan atamanın usullere aykırı olduğunu, parti yönetimindekilerin  bazı isimlerin milletvekkiliğini Edirne üzerinden verebilmek için Edirne İl Teşkilatı'nı promosyon yaptığını söyledi.

İYİ Parti yönetimindeki bazı isimleri oportünist olarak nitelendiren Yılmaz,  İYİ Parti'yi iktidar olacak partiden, iktidar belirleyen partiye çevirdiklerini bu durumun da kabul edilebilir bir yanının olmadığını yaptığı açıklamada şu sözlerle belirtti:

"Bütün siyasi partiler seçim arifesinde teşkilatlarını bir bütün içinde tutmaya her zamankinden daha fazla gayret gösterir iken, İYİ Parti üst yönetiminde bulunan ve sıfatları tam tersi olmasına rağmen asli vazifeleri teşkilat koordinasyonunu bozmak olduğu anlaşılan, sorumluluğu olmayan yetkililerin bu atamadaki amaçları anlaşılamamış ve parti vicdanında kabul görmemektedir.

İYİ Parti Genel Merkezinde bazı koltukları işgal eden, İYİ Parti'yi iktidar olacak partiden, iktidar belirleyen partiye çevirmek isteyen ülküsüz, oportünistler milletvekilliği taleplerinde başlarında sürekli mızmız eden dünkü şımarttıklarına başka yerden veremedikleri milletvekilliğini Edirne üzerinden verebilmek için Edirne İl Teşkilatı'nı promosyon yapmıştır.

Pazar günü açıklanacak vekillik sıralamasını usulünü kabul etmemiz mümkün değil. Bu nedenle sürdürmekte olduğum ilçe başkanlığı görevinden yönetim kurulu üyelerimiz ile yaptığımız istişare ile birlikte yönetim kurulu üyelerimizin de istifa ettiğini buradan tüm kamuoyuna bildiriyorum."