İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in basın açıklamasının ardından Altılı Masa'dave İttifak'taki konumu tartışılıyor. İYİ Parti Ortak Mutabakat Metni'ne sahip çıkacağını belirtirken dün yapılan toplantıya katılmaması Masa'dan kalktığını gösteriyor.

Akıllara geren sorulardan bir tanesi de büyükşehir belediye meclisleri başta olmak üzere ülke genelinde Millet İttifakı'nın oluşturduğu birlikteliğin devamı gelecek mi gelmeyecek mi sorusu oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisinde İYİ Parti'nin grup kurabilmesi için CHP'li üyeler partisinden istifa edip İYİ Parti'ye geçmişti. İddialara göre başta bu üyeler olmak üzere ülke genelinde bazı belediye meclis üyeleri İYİ Parti'den CHP'ye geçmek için istifa etmeye başladıkları veya istifa etmek istedikleri iddia ediyor.

İYİ Partili bazı kaynaklar ise Millet İttifakı'nın belediye meclislerinde devam edecek mi etmeyecek mi sorularına cevap verdiler. İYİ Partili kaynaklar ittifakın belediye meclis kararları alınırken devam edeceğini söylüyorlar.

Bakan Özer Açıkladı! 27 Mart'ta Deprem Bölgesi'ndeki 4 İldeki Bazı İlçelerde Eğitim Başlıyor! O İlçeler Hangileri? Bakan Özer Açıkladı! 27 Mart'ta Deprem Bölgesi'ndeki 4 İldeki Bazı İlçelerde Eğitim Başlıyor! O İlçeler Hangileri?