Kamuoyu araştırma şirketleri önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek seçimler yaklaşırken halkın nabzını yoklamaya devam ediyor. Dikkatle takip edilen seçim anketlerinin sonuncusu ORC Araştırma tarafından paylaşıldı. Dış politika, yargı bağımsızlığı, Türkiye'nin sorunları gibi soruların yer aldığı ankette vatandaşlar yüzde 30,6'sı tercihini AK Parti'den yana kullanırken 3 ittifak arasındaki fark seçimlere ilişkin dikkat çeken bir sonucu ortaya koydu.

DIŞ POLİTİKA

Anket sonucuna göre katılımcıların büyük çoğunluğunun Türkiye'nin dış politikasını başarılı bulduğu ortaya çıktı. Başarısız bulanların oranı ise yüzde 25,3 oranında oldu

YARGININ TARAFSIZLIĞI VE BAĞIMSIZLIĞI

Katılımcıların yüzde 63,4'ü yargının tarafsız ve bağımsız olduğunu düşünmediğini ifade etti.

Sağlık Alanındaki En Büyük Promosyon Anlaşmasına İmzalar Atıldı Sağlık Alanındaki En Büyük Promosyon Anlaşmasına İmzalar Atıldı

TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ SORUNLARI

Ankete katılan vatandaşlar Türkiye'nin en büyük sorununun ekonomik kriz olduğunu ifade ederken sığınmacılar ve işsizlik de çoğunluğun yakındığı konular arasında yer aldı.

BU PAZAR SEÇİM OLSA...

Bu pazar seçim olması durumunda vatandaşların yüzde 36,6'sı Cumhur İttifakı'nı desteklerken tercihini Millet İttifakı'ndan yana kullananların oranı yüzde 44,2 oldu. Yeni kurulan Emek ve Özgürlük İttifakı ise katılımcıların yüzde 7,4'ünden oy aldı.