Ortaya çıktığı ilk günden bu yana detayları ile kan donduran olayda mağdurun avukatı geçtiğimiz günlerde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına şüphelilerin tutuklanması için talepte bulunmuş talebi değerlendiren Savcılık Baba Gümüşel ve istismarı gerçekleştiren Kadir İstekli hakkında yakalama kararı çıkarmıştı.

Dün gece İstanbul Emniyet ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan şüpheliler hakkında mahkemeden tutuklama kararı çıktı.

Kararın ardından adliye önünde toplanan bir grup sözkonusu karara tepki gösterdi.

Depremler 10 ilde 13,5 milyon kişinin yaşadığı bölgeyi etkiledi Depremler 10 ilde 13,5 milyon kişinin yaşadığı bölgeyi etkiledi

Grup adına açıklama yapan Recep Konuk,''Yaklaşık 2 yıl önce yargıya intikal etmiş bir olayın, azgın azınlığın baskılarıyla pompalamasıyla birlikte şu an hocalarımızın derdest edilip, tutuklamaya döndürülmesini esefle kınadığımızı buradan arz ediliyorum. Henüz yargı sürecinde olan bir konuyu atılan iftiralarla birlikte özellikle Yusuf hocamıza karşı bu şekilde gözaltına alınıp, tutuklamaya sevk edilmesini anlam veremediğimizi kamuoyuna açıklamak istiyoruz. Buradan tüm Türkiye'deki vicdanlara sesleniyorum. Birtakım iftiralarla, baskılarla olayı bu şekilde tarikatlar kötüdür, cemaatler kötüdür algısını asla kabul etmediğimizi beyan etmek istiyoruz. Bu filmi daha önce izlettiler. Kötü yolda olan bir kadına o giysi giydirildi ve bu tüm Türkiye'ye sunuldu. Bunun algı operasyonu olduğunu görüyoruz. İnşallah bu zamanlar ortaya çıkacaktır"  diye konuştu.