İstanbul'da bu kez telefon dolandırıcısı yaşlı bir vatandaşın tuzağına düştü. Kendisini yeğeni olarak tanıtan G.K.İ.tarafından 2 kez dolandırılan Zerrin D. polislerle işbirliği yaparak dolandırıcıyı yakalattı.

Dolandırıcılık şüphelisi G.K.İ., Kadıköy'de Zerrin D. (76) adlı yaşlı kadını iki kez dolandırdı. Zerrin teyzeyi telefonla arayıp kendisini yeğeni olarak tanıtan G.K.İ., yaşlı kadından üst üste iki kez para aldı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer : 81 ilde ekmek fabrikası kurup 1.5 TL’ye satacağız Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer : 81 ilde ekmek fabrikası kurup 1.5 TL’ye satacağız

İlk eyleminde aldığı 7 bin euro'yu yeterli bulmayan ve ikincide 16 bin lirayı alan Zerrin teyze dolandırıldığını anlayınca polisle işbirliği yapmaya karar verdi.

Üçüncü aramada dolandırıcıyı rol yaparak büyük bir soğukkanlılıkla oyalayan Zerrin D. hedefine ulaştı ve polislerce yeri belirlenen Özbekistan uyruklu dolandırıcı G.K.İ. yeri tespit edilen adresinde gözaltına alındı. Dolandırıcı, tutuklanarak cezaevine konuldu.