Karayalçın, Kılıçdaroğlu ile görüştü: Kılıçdaroğlu istifa edecek mi? Karayalçın, Kılıçdaroğlu ile görüştü: Kılıçdaroğlu istifa edecek mi?

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) İstanbul "İlk Evim" kampanyasında gerçekleştirilen kura çekimleri, son etap olarak belirlenen Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler ilçeleri için de tamamlandı.

Kampanyanın İstanbul ayağı, 16 Mart'ta Anadolu yakasında yapılan TOKİ Tuzla kura çekimi ile başlamış ve ardından Avrupa yakasında TOKİ Çatalca ve TOKİ Silivri kura çekimleri ile devam etmişti. Bu kura çekimleri sonucunda, 221 bin 660 konutun hak sahipleri belirlenmiş ve noter onayının ardından e-Devlet sorgulama ekranında görüntülenebilir hale gelmişti.

İstanbul Avrupa Yakası'nda TOKİ Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler kura çekimi ise 28 bin 340 konut için gerçekleştirildi. Bu ilçelerdeki sonuçlar da aynı süreçten geçerek en geç yarın e-Devlet'te görüntülenebilecek.

TOKİ İstanbul kura çekimleri kapsamında inşa edilecek 50 bin konut için toplam 1 milyon 525 bin 110 başvuru alındı. Kura sonuçlarına göre belirlenen hak sahipleri, konutlarını en geç iki yıl içerisinde teslim alabilecekler.