Türkiye genelinde kar yağışı etkisi artmaya devam ederken, İstanbul için yarından itibaren kar yağışı bekleniyor. Habertürk Meteoroloji Mühendisi Hüseyin Öztel, İstanbul için fırtına uyarısı yaptı. Öztel, İstanbul'da büyük bir fırtına beklenmesi durumunda rüzgarın hızının şehir içinde 80 km'yi bulabileceğini ve 120 km'ye kadar ulaşabileceğini belirterek, İstanbulluların hazırlıklı olmaları gerektiğini söyledi.

Artık maziye karışıyor, Yusufeli'nin eski yerleşimi sular altında... Artık maziye karışıyor, Yusufeli'nin eski yerleşimi sular altında...


İklim Bilimci ve öğretim üyesi Dr. Okan Bozyurt, beklenen soğuk ve kar yağışı hakkında önemli bilgiler verdi. "Şubat ayı ciddi anlamda soğuk ve yağışlı olacak ve bu soğuklar ardı arkasına gelecek. Özellikle 5 Şubat'tan sonra, Türkiye'nin kuzey, iç ve doğu bölgelerinde ciddi kar yağışı bekleniyor ve İstanbul ve çevresi de bu yağışlardan etkilenecek. 11 Şubat sonrasında ise, bir soğuk hava kütlesinin daha ciddi hale geleceği bekleniyor. Bu soğuk havalar hava, kara ve deniz ulaşımını da etkileyecektir." dedi.