Muhalefetin elinde bulunan belediyeleri almak için çalışmalara hız veren AK Parti, özellikle İstanbul ve Ankara’yı kazanmak için aday adayı isimleri ince eleyip sık dokuyor.

Esenyurt'ta Çocuklar Okula Ulaşmak İçin Çamurlu Yollarla Mücadele Ediyor Esenyurt'ta Çocuklar Okula Ulaşmak İçin Çamurlu Yollarla Mücadele Ediyor

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için şu ana kadar en çok ismi geçenler Murat Kurum ve Fahrettin Koca’ydı. Ancak Koca’nın tarikatlardan ve muhafazakâr Kürtlerden oy alma kapasitesi olsa da Karadenizli oyların Ekrem İmamoğlu’na gitmesi ile durumun dengeleneceği düşünen AK Parti'de farklı isimler gündeme alındı.

Cumhuriyet'in haberine göre Karadenizli aday isimlerine ele alan AK Parti'nin son olarak il başkanı Osman Nuri Kabaktepe’yi de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için düşünmeye başladığı öğrenildi.

Öte yandan İstanbul’da Sivas ve Kastamonuluların ardından üçüncü sırada Orduluların gelmesi ve il başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin de Ordulu olması diğer Karadenizli isimlere oranla adının öne çıkmasına neden olduğu da öğrenildi.