Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremlerin vurduğu 10 ilde özellikle mevsimin kış ve havaların soğuk olması nedeniyle zamana karşı yoğun bir çaba sarfediliyor. 

Bölgelerdeki yaraların hızla sarılması için birlik ve beraberlik duygusu ile ekipler hummalı bir çalışma sürdürürken, 53 ülkeden gelen arama-kurtarma ekipleri de sahada aktif olarak destek oluyor. 

Twitter, Instagram, Facebook kullananlar bu haber size! Sosyal medyaya yeni düzenleme, Resmi Gazete’de yayımlandı Twitter, Instagram, Facebook kullananlar bu haber size! Sosyal medyaya yeni düzenleme, Resmi Gazete’de yayımlandı

Deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmaları içinde yer alan İspanya’nın arama kurtarma ekipleri, Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. 

Söz konusu paylaşımda deprem bölgesinde kendilerine verilen pidenin fotoğrafını paylaşan görevliler şu ifadelere yer verdi:

“Bu yiyecekleri teslim etmemiz için yolda bizi adeta durdurdular... kahvaltı ve tatlı parasını vermemize izin vermiyorlar... bütün insanlar acil durum ekiplerine döndü.

Unutma, kahramanlar onlar.

Biz sadece sizin umudunuz.”