"Atatürk Cumhuriyeti’ni tam ve gerçek demokrasi ile taçlandıracağız; şşte o zaman demokrasi bayramını kutlayacağız"

FOX TV'deki görevinden ayrılan ve bugün Halk TV'de çalışmaya başlayan İsmail Küçükkaya, kaleme aldığı ilk yazısında, az bir süre kalan seçimleri hatırlatarak, “Demokrasiye kendimce hizmet etmek için buradayım” dedi.

“Hedef şu: Cumhuriyetimizi hak ettiği yere ulaştırmak. Ekonomik, sosyal, kültürel, demokratik ve siyasal bakımdan ülkemizi üst lige taşımak. Bu, Cumhuriyetimizi kuranlara; başta kahramanımız Atatürk olmak üzere borcumuzdur” diyen Küçükkaya, şunları kaydetti:


“Yapmamız gereken bellidir: Türkiye’yi refah, huzur, demokrasi ve barış ülkesi haline getirmek… Çocuklarımıza parlak bir gelecek, kadınlarımıza ve tüm yurttaşlarımıza eşit ve hür vatandaşlık temelinde mutlu bir yaşam kurmak. Ancak bu yolda ilk ve en zorlu sınavımız hemen başladı. Ertelenemez bir görev. Bugün yola koyuluyoruz. Önümüzde seçim var; 9 ay içinde sandık başında olacağız. Siyasal islamcı köklerden gelen 20 yıllık bir iktidarın Türkiye’yi getirdiği nokta ortada. Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminin sonuçları da… Faturayı hep beraber ödüyoruz. Çıkış bellidir. Formül de. Kabus ve felaket senaryolarından bahsediliyor. Hayır, Hayır. Karamsar olmayın. İçinde olduğumuz durumdan demokrasi ile çıkacağız. Seçimle. 100. yılına giren Cumhuriyetimiz seçimle ve demokratik usullerle iktidar değişimini başaracak donanım ve birikime sahiptir. O günü hayal edin lütfen.”

Ataması yapılmayan sağlık çalışanları iktidara seslendi: Puanlarımızı yakmayın, sözünüzü tutun Ataması yapılmayan sağlık çalışanları iktidara seslendi: Puanlarımızı yakmayın, sözünüzü tutun

Küçükkaya, “Ülkemizin bu demokratik sınavı başarması, 12 Eylül darbesinin, günümüze kadar devam eden tüm olumsuzluklarını da bertaraf edecektir. Atatürk Cumhuriyeti’ni tam ve gerçek demokrasi ile taçlandıracağız. İşte o zaman demokrasi bayramını kutlayacağız” ifadelerini kullandı.