Yıl sonu yaklaşırken, memurların ne kadar zam alacağı da merak konusu. Memurlar toplu sözleşmeye ek bir de enflasyon farkı alacaklar. Ancak Merkez Bankasının verilerine göre memurları çokta iç açıcı bir zam beklemiyor.

Memurlarla ilgili sendikalardan herhangi bir refah payı talebi dahi gelmezken, konuya ilişkin açıklama İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk'tan geldi. Koncuk, sendikalara ve hükümete memur maaşları üzerinden yüklendi.

İşte İsmail Koncuk'un açıklamaları:

"Sendikalı memuru bir birine düşürmeye çalışanların yüzleri kızarmıyor ancak tüm memurlar bu haksızlığa karşı durmalıdır. Ne yapıyorsunuz demelidir! Yerine, 2023 zammı gündeme alınmalı, sendikal yasaklı polis, infaz koruma memur. vb çalışanların TS ikramiyesi alması istenmelidir."

"%2 sendikal baraj memurlar için bir şey getirmeyecek, sadece %2 barajın altında olan sendika üyelerinin bugün aldıkları ikramiye 2119 göstergeden, 750 göstergeye düşecektir. Memurun geliri artsın diye uğraşmak yerine, kendi derdine düşen bazı sendikalar ve AKP utanmalıdır."

Depremde bilanço ağırlaşıyor: 1762 can kaybı Depremde bilanço ağırlaşıyor: 1762 can kaybı

"Memurların şu an enflasyon farkı alacağı %6,59, %8’lik Toplu Sözleşme zammı ile %14,59 olacak. Hal böyle iken, refah payı için yeri göğü inletmedi gereken sendikaların %2 baraj derdine düşmesi anlaşılır değildir. Memurlar için, refah payı olmaması halinde 2023 çok zor geçecektir."