Ünlü Ekonomist İslam Memiş’ ten zam oranı ile alakalı dikkat çeken açıklamalar geldi. Memiş yapmış olduğu açıklamada en son belediyelere rakamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir miktar yükselteceğini söyledi. Böyle bir beklentinin olduğunu dile getirilmemiş çok önemli tespitlerde bulundu.

Sağlık Bakanı deprem sonrası can kayıpları ve yaralı sayılarındaki son durumu açıkladı! Sağlık Bakanı deprem sonrası can kayıpları ve yaralı sayılarındaki son durumu açıkladı!

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını gerçekleştirdi ve ikinci toplantısını 14 aralık 2022'de yapacak. Toplantıda özellikle de masada ekonomik veri ile raporlar paylaşılacak. Asgari ücret zam pazarlığı bütün hızıyla devam ederken kamuoyunda büyük bir beklenti oluşmaya başladı.

Katılım sağladığı bir canlı yayında asgari ücret zammı ile alakalı açıklamalarda bulunan altın ve para piyasaları uzmanı ünlü Ekonomist İslam Memiş;

“Haziran ayında 7250 TL ile 7.500 TL arasında asgari ücret tahminimin olduğunu söylemiştim fakat Haziran ayı içerisinde itibaren ekonomik gelişmeler ve enflasyon, yeniden bir güncellemeyi gündeme getirdi. 

Buna göre asgari ücret 8.000 TL ya da daha da üzerindeki rakamlar olabilir. STK’lar 7785 TL gibi bir rakamı her ne kadar telaffuz etse de asgari ücret tespit komisyonunun belirlemiş olduğu asgari ücret 2023 rakamının üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın jest yaparak bir ekleme yapacağını tahmin ediyorum” dedi.