İYİ Parti'den Cihan Paçacı'nın istifasına ilişkin açıklama İYİ Parti'den Cihan Paçacı'nın istifasına ilişkin açıklama

 Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, YouTube kanalından para ve altın piyasalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Nisan ayını alım fırsatı olarak değerlendiren Memiş, bu ay içerisinde dip fiyatların görüleceğini ve bu aydan sonrası için  trenin kaçacağını söyledi. Mayıs ayının ise rekorlar ayı olacağını iddia ederken dikkatli olunması gerektiğinide sözlerine eklemeyi unutmadı.

 Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'in açıklamaları şu şekilde:

Gram altın TL fiyatı güne 920 liradan başladı. Nisan ayında 2 kez 880 lira test edildi. 900 lira seviyesinin üzerinde alım yapmam dedim. Eğer 900 lira seviyesi ve altında gram altın alan yatırımcılar varsa benim mayıs ayında beklediğim seviye 960 lira. 980 lira seviyesi de muhtemelen mayıs ayında görülecek. Eğer kâr satışı yapacaksınız ve uygun görüyorsanız 900 liranın üzerinden de alabilirsiniz ama ben alım işimi 630 lirayken bitirdim. Kişisel olarak alım yönünde bir pozisyonum yok, zirveleri bekliyorum, mesela gram altında 1450 lira. Bu seviyeler görülünce satış olarak pozisyon alacağım.

Ben yine de 900 lira altına sarkmasını beklerdim ama şu anki fiyattan alan da zarar etmeyecek. Ancak benim taktiğim her zaman alırken kazanmak. Mesela gram altın fiyatının sert bir şekilde 890 liraya gerilediğini düşünün, ancak bu sefer size 890 liradan alım fırsatı vermeyecekler çünkü bankaların makas aralığında büyük bir açıklık var. Kimseyi takmıyorlar, fırsatçılık var, başıboşçuluk var. 40 lira 50 lira makas açan bankalar var. Makas aralığına dikkat edin. O yüzden uzun vadeli yatırımcı olun olabiliyorsanız. Tezgah kuruldu. Ekmek yedirmeyecekler bunu unutmayın.