Yatırımcılar dolar çıkacak mı? Altın çıkacak mı sorularının cevaplarını ararken, doviz ve altın kurlarındaki başarılı tahminleriyle adını duyuruan düşüşü de önceden tahmin edip uyaran Ekonomist İslam Memiş, altın ve dolar için yeni tahminlerde bulundu. Altının 2022 yılı içerisinde 1450 TL olacağını söyleyen Memiş, doların ise yeni rekorlar kıracağına işaret etti.

Doviz ve altın kurlarındaki büyük düşüşü saatler öncesinden tahmin edip, yatırımcılarını uyaran Ekonomist İslam Memiş, altın ve doviz kurlarıyla ilgili yeni uyarılarda bulundu.

Bu seviyelerden altın alınmayacağını söyleyen Memiş, altının 720 TL'lere kadar geri çekileceğini ancak 2022 yılı içerisinde altının 1450 TL'yi göreceğini belirtti. Dolar kuru ilgili olarak ise 2022 yılı içerisinde yeni rekorlar beklediğini dile getirdi.

FED KARARI ETKİLİ OLACAK

25 Ocak’ta Fed’i sadece ben değil, tüm küresel piyasalar ve oyuncuları bekliyor. Ondan sebep piyasalar yatay seyirde sıkıcı bir şekilde bekliyor.
Ons, aşağı yönlü kırılırsa dolar/TL kuru yukarı.
Ons, yukarı yönlü kırılırsa gram altın yine yukarı.
Gram altın, hem ons hem dolar/TL kuruna göre belirlendiğinden her türlü avantajlı bir yatırım aracı olacak.

SGK'den özel hastane muayeneleri için flaş açıklama! O uygulama kalktı! SGK'den özel hastane muayeneleri için flaş açıklama! O uygulama kalktı!

DOLARDA YENİ REKOR, ALTIN 1450 TL

2022 yıl içinde dolar/TL kurunda yeni rekorlar beklediğimden, ons altında bu sürece destek olursa gram altında 1.450 lira seviyesi kaçınılmaz olur.
Ama hemen değil!

GRAM 720 YE GERİ ÇEKİLECEK
İlk önce son bir alım fırsatı olacağını öngördüğümden kısa vade için düşüş bekleyeceğim. Bu seviye ise 720 lira seviyesi. Öngördüğüm 720 lira seviyesi test edilirse, o gün tekrar bir yorum yapmakta fayda var. Belki biraz daha aşağısına sarkabilir. Bunu konuşmak için önce 720 liraya görmek gerek.

800 LİRADAN ALTIN, 13,80 ÜSTÜNDEN DOLAR ALMAYIN


İslam Memiş, Youtube yorumunda da gram altında yüzde 50'lik alımın 630-650 lira aralığında yapıldığını hatırlatan İslam Memiş, ikinci yüzde 50'lik alım için 700 lira seviyesini bekleyenlere de şu uyarıyı yaptı: "Dolar için 13.80 lira üzerinden alım yapmam. Gram altında 700 lira ve daha altını beklemek gerekiyor. Şu anda erken. Bun 800 lira üzerinde gram altın almayı çok da tercih etmem"  dedi.