Arnavutköy'de bir işadamından 2 milyon lira nakit parayı silah tehdidi ile gasbettikleri iddia edilen 2 şüpheli gözaltına alındı. Mağduru daha önceden tanıdıkları öğrenilen şüphelilerle birlikte çalınan paranın 490 bin lirası ele geçirilebildi.

Oruç tutarken bu hataları yapmayın! Kalp hastalıkları ve tansiyon riskini artıyor... Oruç tutarken bu hataları yapmayın! Kalp hastalıkları ve tansiyon riskini artıyor...

İstanbul’da nakliyecilikle uğraşan işadamı S.Ş. (42)  30 Ocak 2023 tarihinde polise başvurarak daha önceden ticari ilişkisi olduğu iki kişi tarafından gasbedildiğini söyleyerek şikayetçi oldu. S.Ş. ifadesinde iki şüphelinin kendisini kaçırdığını, zorla alıkoyduğunu, ardından 2 milyon lira nakit parasını gasbederek kaçtıklarını söyledi. Mağdur  S.Ş., şüphelilerin silahlı oldukları için korkup karşı koyamadığını ifade etti.

Gasp Büro Amirliği tarafından olayla ilgili yapılan çalışmalarda şüphelilerin izi Gebze’de bulundu. Düzenlenen operasyonla şüpheliler İsa G. (40) ile Halis Y.(35) kıskıvrak yakalandılar. Şüphelilerle birlikte 490 bin lira para ele geçirildi. Gasp Büro Amirliğinde sorgulanan şüphelilerden İsa G.’nin daha önceden 19 suç kaydı olduğu tespit edildi. Suçlamaları kabul etmeyen şüpheliler adliyeye götürüldüler.