Konya, Seydişehir ilçesinde bulunan bir inşaat firmasında çalışan 19 yaşındaki Esma Güleser T., patronunun sürekli tacizlerine maruz kalmaktan dolayı yaşadığı psikolojik baskı ve çaresizlik içinde 5. kattan atlayarak intihar girişiminde bulundu. 29 Haziran tarihinde meydana gelen dramatik olay sonrası hemen hastaneye kaldırılan genç kadın, yoğun bakım tedavisinin ardından iyileşerek taburcu edildi.

Olayın ardından Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Esma Güleser T. ve patronu olan İbrahim Gökay Ganioğlu hakkında soruşturma başlattı. Gencin ifadesi sonrası yapılan incelemelerde, Ganioğlu'nun taciz ve tehditleriyle genç kadını zor durumda bıraktığı tespit edildi.

Esma Güleser T. ifadesinde, patronu İbrahim Gökay Ganioğlu'nun başta iş yerinde olmak üzere, özellikle yalnız kaldığı anlarda sarkıntılık yapmaya başladığını belirtti. Genç kadının uyarılarına rağmen Ganioğlu'nun tacizlerine devam ettiği öğrenildi.

Yaşadığı taciz ve baskılar sonucu çaresizlik içinde olan Esma, olay günü İbrahim Gökay Ganioğlu tarafından silah gösterilerek zorla arabaya bindirildi ve yolculuk esnasında da tacizlere maruz kaldığını ifade etti. Olayın ardından Ganioğlu'nun arkadaşı ve avukatının Esma'yı susturmak amacıyla özür dilettiği ve şikayetçi olması halinde kendisinin ve ailesinin rezil olacağı tehdidinde bulunduğu belirtildi.

Ancak intihar girişimi sonrası olayın basına yansımasıyla birlikte, Konya Emniyet Müdürlüğü soruşturmayı derinleştirdi ve İbrahim Gökay Ganioğlu hakkında taciz ve tehdit suçlarından tutuklama kararı verildi.

Günlük Kiralık Evler İçin Yasal Düzenleme Geliyor: Ruhsat, İzin ve Cezalar Belirlendi Günlük Kiralık Evler İçin Yasal Düzenleme Geliyor: Ruhsat, İzin ve Cezalar Belirlendi

Esma Güleser T. ve ailesinin yanı sıra, sosyal medya kullanıcıları ve kadın hakları savunucuları da olayı duyurarak destek ve adalet çağrısı yaptılar. Taciz ve cinsel saldırıların toplumda kabul edilemez olduğu vurgulandı ve kadınların bu tür olaylara maruz kalmamak için güçlü bir şekilde haklarını savunmaları gerektiği vurgulandı.