Instagram, Aile Merkezi isimli yeni özelliğini ABD'li kullanıcıların beğenisine sundu. Bu özellik anne ve babaların çocuklarını daha kolay takip edebilmelerini sağlayacak.

Popüler fotoğraf ve kısa video paylaşım platformu Instagram, ebeveynlerin çocuklarını gözetim altında tutabileceği yeni özelliğini duyurdu. Instagram'ın bir numaralı ismi Adam Mosseri tarafından yapılan açıklamalarda, platforma "Aile Merkezi" isimli bir özelliğin eklendiği ifade edildi. Şu an için yalnızca ABD'de kullanıma sunulan özellik, ilerleyen tarihlerde tüm dünyada hizmete girmiş olacak.

Oğluna süt alıp dönerken, kazada öldü; eşi arayınca kimse açamadı Oğluna süt alıp dönerken, kazada öldü; eşi arayınca kimse açamadı

EBEVEYNLERE NE SUNUYOR?

Bugün kullanıma sunulan Aile Merkezi özelliği ile ebeveynler, çocukları üzerinde geniş kapsamlı denetim imkanına kavuşacak.  Instagram'a göre yeni özellik, çocukların korunabilmesi için atılmış olan adımların ilki devamı da gelecek.

EĞİTİCİ MAKALELER

Instagram'ın ABD'de kullanıma sunulan yeni özelliği, ebeveynlere hem eğitim imkanı tanıyacak hem de çocuklar üzerinde yeni bir denetim mekanizması sağlayacak. Ebeveynler Instagram Aile Merkezi bölümüne girdiğinde çocuğunu sosyal medyanın risklerinden nasıl koruyabileceğine dair makaleler de bulabilecek.