Dünya genelinde kullanıcı sayısı aktif olarak 2 milyara ulaşan sosyal medya platformu getirdiği yeni özelliklerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Yapılan yeni değişiklik ile  ‘Sessiz Mod’ isimli bir özellik geldi. Gelen bu özelliğe göre Instagram kullanımına ara vermek isteyen kullanıcılar için  gelen bildirimler susturabilecek ve DM’ler de uygulama tarafından otomatik olarak yanıtlanacak. Ayrıca durumunu sessiz moda alan kişilerin uygulamadaki arkadaşlarına aktif olmadığına dair bildirim gidecek.

2. Özellik İçerikleri Gizleme

Sıfır Kasa Araba Satışlarında Yeni Karar ! Bakanlık Karar Verdi ! Sıfır Kasa Araba Satışlarında Yeni Karar ! Bakanlık Karar Verdi !

Yapılan yeni güncellemeye göre keşfet kısmında görmek istemediğiniz birden fazla içeriği aynı anda seçerek gizleyebileceksiniz. Keşfet kısmından görmek istemediğiniz bir gönderiyi seçip, ‘İlgilenmiyorum’ butonuna basmanız, daha sonrasında ise alt kısımda beliren bölümdeki ‘Diğerlerini gizle’ seçeneğini seçmeniz halinde ilgili gönderiler keşfetinizden kaldırılacak.

3.Özellik ise Ebeveynlere hitap ediyor

Çocuklarının Instagram hesapları hakkında ebeveynlerin daha fazla bilgi sahibi olabilmesi için getirilen bu özelliğe göre ebeveynler, çocuklarının engellediği hesapları görüntüleyebilecek.