Muharrem İnce, Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı olarak, Cumhuriyet Gazetesi'ne verdiği röportajda, neden 7'li koalisyona katılmadığını açıkladı. İnce, Kemal Kılıçdaroğlu ile herhangi bir görüşmesinin olmadığını ve Millet İttifakı'nın kuruluşunda davet edilmediğini belirtti. Menfaat ittifakı olarak nitelendirdiği ittifaklara karşı olmadığını ancak omurgalı olmaları gerektiğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu'dan adaylık açıklaması: "İlk önceliğimiz ülkemiz, sonra partimizdir. Sonra Genel Başkanlık gelir." Kılıçdaroğlu'dan adaylık açıklaması: "İlk önceliğimiz ülkemiz, sonra partimizdir. Sonra Genel Başkanlık gelir."

İnce, "29 Mart'tan önce veya sonra Kılıçdaroğlu'yla hiçbir görüşmem olmadı. Yakınındaki kişilerin bazıları kendilerini siyasi aktör yapmak için çıkıp açıklamalar yaptı. Önemsemedim. Ben Sayın Kılıçdaroğlu'yla görüşmeyen birisi değilim. Özel telefonlarımızı bilmeyen insanlar değiliz. Ama herhangi bir görüşmemiz olmadı." dedi.

"MENFAAT İTTİFAKI"
İnce, sözlerini sertleştirerek şöyle devam etti:

Millet İttifakı'nı kurarken davet edilmedik, mutabakat metinleri yapılırken davet edilmedik. Yok sayıldık. Biz ittifaklara karşı değiliz ama ittifaklar omurgalı olmalıdır. Onlarınki menfaat ittifakı.