Almanya ziyaretini iptal edip İstanbul'a dönen CHP lideri İmamoğlu'nu ziyaret edip önemli açıklamalarda bulundu. İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı dünden beri gündemde yer alırken Kılıçdaroğlu'nun  "16 milyona hizmete devam et" sözleri İmamoğlu'nun muhtemel adaylığına kapıları kapattığı şeklinde yorumlandı. 

Ekrem İmamoğlu'na dün mahkemeden 2 yıl 7 ay hapis cezası ve beraberinde bazı yasaklar geldi. Bir üst  mahkemenin sözkonusu kararı onaması halinde İmamoğlu'na siyasi yasak gelecek.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekrem İmamoğlu ziyaretinde söyledikleri ise şu şekilde:

"Hüzün bize yakışmaz. Çünkü, biz haklıyız. Haklı olduğumuz sürece, her zaman gülümsemeliyiz. Haksızlıklara karşı gülümsemeliyiz. Bütün bu haksızlıkları düzelteceğiz. Düzeltme konusunda da irademizi, hep beraber, birlikte dile getireceğiz.''

Araç sahibi olanların dikkatine! MTV taksit ödemeleri için yarın son! MTV ödemeleri nereden yapılır? Araç sahibi olanların dikkatine! MTV taksit ödemeleri için yarın son! MTV ödemeleri nereden yapılır?

''Ekrem Başkan'ın haksızlığa uğraması, aslında 16 milyon insanın hakkının gasp edilmesi anlamına gelir. Eğer bir yargı, 16 milyon insanın hakkını gasp ediyorsa, o yargı yargı değildir. O yargı, birilerine kendi iradesini teslim etmiş yargıdır. Onlara biz, hakim demeyiz. Hakim olanların egemen olduğu bir yargı olur o yargı. O açıdan Sayın Başkan, hiç moralini bozma. Gülümsemeni sürdür. Hayata gülümsemeyle bak. Eşine, çocuklarına, yakınlarına gülümsemeyle bak. Ve 16 milyon insana, gülümsemeyle hizmet et. Bundan en ufak bir endişen olmasın. 16 milyon seni kucaklıyor.''