Seçimlerden istedikleri sonucu alamayan ana muhalefet partisinde yaşananlar, gündem olmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının belli olmasından sonra sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda 'değişim' mesajı veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP'nin genel başkanlık koltuğuna göz kırptı.

Geçtiğimiz günlerde kameralar karşısında yaptığı açıklamada verilecek hiçbir görevden geri durmayacağı mesajını veren İmamoğlu, genel başkanlığa aday iddialarını güçlendirdi.

Ekrem İmamoğlu'nun 'değişim' mesajına karşı ilk defa konuşan CHP lideri, belediye başkanlarının görevlerine devam etmesi gerektiğini söyledi.

Bir Belediye başkanının temel görevinin seçildiği bölgede hizmet etmek olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, açıklamasında şu ifadeleri kaydetti:

''Değişim çağrısı gayet güzel bir çağrı. Ben değişime karşıyım diyebilir misiniz? Hayatın kendisi değişim üzerine inşa edilmiştir. Siz değişim talebinde bulunuyorsunuz, bu değişim olacak zaten, bugün olmazsa yarın. Partilerin kendi kurultaylarını yapmaları, üyelerini seçmelerini, bunlar hayatın değişiminin bir gereğidir. Bizim cinsiyet kotamız var, gençlik kotamız var. Bu değişim, belli bir zaman dilimi içinde oluyor. Değişimin kendi içinde evreleri var. Değişim talebi olabilir.

"SEÇİLDİKLERİ BELDEYE HİZMET ETMEK ZORUNDALAR, BİRİNCİ ÖNCELİKLERİ BUDUR''

Belediye Başkanları seçildikleri beldeye hizmet etmek zorundalar, birinci öncelikleri budur. Halk onları kendilerine hizmet etsin diye seçti. Benim bunu dillendirmem kadar doğal ne olabilir. Halk sizi seçti İstanbul'a, Ankara'ya, Adana'ya... Siz buraları bırakın başka işlerle uğraşın; olmaz... Siyasetin temeline aykırıdır bu. Şu anlama gelmesin, siyaset yapmasın anlamına gelmiyor. Öncelik budur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki saldırı girişiminde yaralanan polisler ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki saldırı girişiminde yaralanan polisler ile görüştü

"İBB'NİN YENİ BİR CHP'Lİ TARAFINDAN YÖNETİLMESİ LAZIM"

İstanbullu, Ankaralı seni seçti, buralara hizmet edin diye. İşin doğası gereği kuralı da budur. Sadece orada kalın hiçbir iş yapmayın olmaz. Genel siyasetin içinde de yer alabilirler. Ben CHP Genel Başkanı olarak İstanbul Büyükşehir'in ne olması gerektiğini düşünmek zorundayım. Yeni bir CHP'li tarafından yönetilmesi gerekir. Şu anda CHP'li tarafından yönetilmezse bu bizim için ciddi bir sorun olur.Kazandığımız bir Büyükşehir Belediyesi'ni başka bir partiye neden verelim? İmamoğlu aday olabilir. Arkadaşlar olabilirler, neden oluyorsunuz demem. Ben İstanbul sorununun çözülmesini isterim."