İmamoğlu, kendisinin Cumhuriyet Halk Partili olduğunu, her Cumhuriyet Halk Partililinin ailesinin lideri genel başkan Kılıçdaroğlu adaydır açıklamasında bulundu. Ekrem İmamoğlu'nun ilgili açıklaması:

Telegram kullanıcılarına müjde: Whatsapp’ın pabucunu dama atacak güncelleme geldi Telegram kullanıcılarına müjde: Whatsapp’ın pabucunu dama atacak güncelleme geldi

 Geçtiğimiz günlerde teknik direktör kendisini oyuna sokar sokmaz buna kendisinin karar vermeyeceğini ancak oyuna girme ihtimali olan bir oyuncu olduğuna yönelik sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirterek,''Tek başına bir oyun izlemeye alıştığınız için takım oyunundan uzaklaştınız, hiç anlamıyorsunuz. Takım oyunundan, oyuna girecek oyuncudan, teknik direktörden bahsediyorum. Takım oyunundan umutlu bu millet. Çünkü yıllardır tek kişilik oyun görüyor. Ve unuttuğu için takım oyununu kavrayamıyor.'' dedi.

''Diyorum ki, Takım oyuncusuyum ve oyuna girecek kişilerden birisiyim. Beni daha evden sahaya giderken yolda sakatlamaya çalışıyorlar.” 

''Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim. Her Cumhuriyet Halk Partililinin ailesinin lideri olan genel başkan sayın Kemal Kılıçdaroğlu adaydır.''