Sakarya Üniversitesi ile İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) arasında İLKSAN üyesi ilkokul öğretmenlerinin Sakarya Üniversitesi çatısı altında uzaktan tezsiz yüksek lisans yapabilmelerine olanak sağlayacak bir protokol imzalandı.

İLKSAN Üyelerinin uygun koşullarda uzaktan eğitim sınavsız/tezsiz yüksek lisans eğitimi yapabilmelerini temin maksadıyla Sakarya Üniversitesi ile yapılan protokol kapsamında; 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi için ön başvurular 1 Ağustos 2022 - 17 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Tezsiz Yüksek Lisans başarı değerlendirmesi sadece lisans mezuniyet notu dikkate alınarak yapılacak olup; başvurularda ALES ve Dil Puanı şartı aranmayacak ve herhangi bir sınava tabi olunmayacaktır. (Sıralama Mezuniyet Notu ortalamasına göre yapılacaktır.)

Diyarbakır’da 8 milyon 849 bin kök kenevir ele geçirildi Diyarbakır’da 8 milyon 849 bin kök kenevir ele geçirildi

İLKSAN Üyesi eğitim çalışanları, Sakarya Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programından 10 kişilik kontenjan ile %20 indirimli olarak yararlanacaktır.

Başvuru şartları ve detaylı bilgiye ulaşmak lütfen tıklayınız.