Yaptığı çalışmalarla sık sık gündeme gelen Tunceli Belediyesinden bu defa ilginç bir zam süreci haberi geldi. Geçtiğimiz günlerde halk toplantısı gerçekleştiren belediye,  ulaşım ve su fiyatları hakkında halka bilgilendirme yaptıktan sonra vatandaşlar, su ve ulaşım fiyatlarının yeniden gözden geçirilmesi konusunda görüşlerini bildirmiş. Öğrenci temsilcisi de ulaşım fiyatlarının güncellenmesi gerektiğini aynı zamanda sefer sayılarının da artması gerektiğini bildirmesi üzerine fiyat güncellemesine giden Tunceli Belediyesi yeni ücret tarifelerini açıkladı.

Ulaşımda öğrenci tarifesi 2 lira, tam ücret tarifesi 2 lira 50 kuruş oldu.

Su tarifesi ise 12 tonun üzerindeki tüketimler için 2 lira 50 kuruş oldu. 

Tapu sahiplerine kritik uyarı geldi:  90 gün içinde başvuru yapmayan hakkını kaybedecek Tapu sahiplerine kritik uyarı geldi: 90 gün içinde başvuru yapmayan hakkını kaybedecek

Konuyla ilgili sunum gerçekleştiren Tunceli belediyesi başkan yardımcısı Ümit Kaya, “Yerel yönetimler anlayışımız gereği su ve ulaşım hizmetlerindeki fiyat artışından yana değiliz.Ancak halk toplantısında bu tarifelerde belirli oranlarda iyileştirme yapılması yönünde bir kanaat oluştu. Bu talep bize halkımızdan iletildi.' açıklamasında bulundu.