Promosyon anlaşmaları devam ediyor. Bir promosyon anlaşması haberi de İstanbul / Esenyurt’tan geldi.
Yapılan anlaşmaya göre uzun görüşmeler sonucunda 19.500 TL promosyon ödemesi hususunda İş Bankası ile anlaşmaya varıldı.
Yapılan resmi açıklamada,


İSTANBUL - ESENYURT
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
PROMOSYON İSTİŞARE TOPLANTISI
TUTANAKTIR.

Halkbank kredi musluklarını açtı! Faizsiz kredi imkanı... Halkbank kredi musluklarını açtı! Faizsiz kredi imkanı...

“Bankalarla daha önce yapılan promosyon görüşmeleri sonrasında son ihale sürecınde Halkbank, ilçe dışına tayinle giden öğretmenlerin ödenen ücretin kalan kısmını bankaya garı yatırması şartı ile 20000 TL + 1000 TL para puan; Iş Bankası 19.500 TL teklifte bulunmuştur.
Bu kapsamda 13 Şubat 2023 Pazartesi saat 1330'da ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Başkanlığında Destek Hizmetleri Şube Müdürü, yetkili sendika temsilcisi ve diğer sendika temsilcilerı ile bir istişare toplantısı düzenlenmiştir. Toplantı sonucunda. iki bankanın da vermiş olduğu teklifler eğitim camiasının beklentisinin altında olduğu bununla beraber ihale sürecinin uzamasının eğitim çalışanlarında rahatsızlık oluşturduğu bu sebeple ihale sürecin ivedilikle tamamlanmasının önem arz ettiği değerlendirilmiştin Halk Bankası'nın ilçe dışına tayin olan eğitim çalışanları için sözleşmeye geri ödeme şartı koyulmasının kabul edilebilir bir durum olmadığı dile getirilmiştir. Yapılan teklifler içerisinde İş Bankasının 19,500 TL teklifi şu durumda en makul ve uygun teklif olarak görülmektedir Bu kapsamda iş Bankası'nın teklifinin kabul edilerek ihale sürecinin tamamlanması konusunda mutabakat
sağlanmıştır.”