Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Emekli Olan Personelin Tazminatlarını Yanlış Hesapladı. Yanlış hesaplama sonucunda birçok personele fazla tazminat ödendiği anlaşıldı.

Prof. Dr. Naci Görür'den flaş Hatay depremi açıklaması! Prof. Dr. Naci Görür'den flaş Hatay depremi açıklaması!

Haber Bursa'daki gazeteci İhsan Altıkardeş tarafından sosyal medya üzerinden duyuruldu. Altıkardeş, Milli Eğitim tarafından Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) kapsamında emekli olan personellere ödenen tazminatta bir hesap hatası yapıldığını ve bu nedenle fazla ödeme yapıldığını belirtti.

Bu nedenle, fazla ödeme yapılan eski personellerden bu fazlalık miktarın geri istendiği ifade edildi. Olayın detaylarına göre, yanlış hesaplamanın fark edilmesinin ardından emekli olan personeller İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne çağrıldı ve fazla ödenen tutarın iade edilmesi istendi.

Özellikle bazı emekli Milli Eğitim çalışanlarının, 6 ay önce aldıkları fazla tazminat paralarını kızlarının veya oğullarının düğünleri gibi özel durumlar için harcadıkları belirtildi. Ancak bu fazla ödemenin sonradan fark edilmesi ve iadenin talep edilmesi, emekli çalışanlar arasında şaşkınlığa neden oldu.