Sosyal medya fenomeni ve güzellik salonu sahibi Neslim Güngen hakkında soruşturma başlatıldı Sosyal medya fenomeni ve güzellik salonu sahibi Neslim Güngen hakkında soruşturma başlatıldı

Sakarya ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyeleri, personelinin maaş kartlarını Bankalararası Kart Merkezi tarafından geliştirilen yerli kart TROY'a taşıma kararı aldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, yaptığı yazılı açıklamada, belediye personelinin maaşları ve tüm ödeme sistemlerinde yerli ve milli ödeme sistemi olan TROY Kart'ı kullanacaklarını belirtti. Bu kararla, Visa ve Mastercard özellikli kredi ve banka kartlarının yerine TROY Kart'ın kullanılacağını vurguladı.

Güngör ayrıca, Filistin'de yaşanan zulme dikkat çekerek, İsrail zulmüne karşı tüm belediye personelinin ve belediyeye ait tesislerin İsrail'e ait markaların ürünlerini boykot ettiğini ifade etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi de personelinin maaş kartlarını TROY'a taşıma kararı aldı. Belediye Başkanı Ekrem Yüce, bu kararı Gazze'deki zulme dikkat çekmek ve İsrail'e karşı bir tepki olarak açıkladı. Yüce, ayrıca korucuk Mahallesi'nde konut projesi için sunulan ödeme kolaylıklarını da paylaştı.