Eski sunucu İkbal Gürpınar, Suriyelilerin Türkiye'ye gelişiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Gürpınar, 15 Temmuz darbe girişiminin Suriyeliler sayesinde önlendiğini iddia ederek Türkiye'deki kuraklığında Suriyeliler sayesinde bittiğini söyledi.

Eski Sunucu İkbal Gürpınar, katıldığı bir televizyon programında Türkiye'ye gelen Suriyeliler ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz darbe girişiminin Suriyeliler sayesinde önlendiğini iddia eden Gürpınar, Türkiye'nin içinde bulunduğu kuraklıktan da Suriyelilerin Türkiye'ye alınması sayesinde kurtulduğunu söyledi.

Ülke TV'nin konuğu olan İkbal Gürpınar'ın programdaki sözleri sosyal medyada çok konuşuldu.

Kiracılar dikkat! Hemen imzalamayın, flaş tarih detayı, kira kontratı ve tahliye sözleşmesi... Kiracılar dikkat! Hemen imzalamayın, flaş tarih detayı, kira kontratı ve tahliye sözleşmesi...

Gürpınar'ın sözleri şu şekilde:

"15 Temmuz'u kesinlikler Suriyeliler sayesinde kazandığımıza inanıyorum. Basını bir takip edin. Ben araştırdım internette bulamadım. 15 Temmuz'dan belki bir kaç ay önce Meteoroloji feci bir kuraklık olacağını söylemişti. Ama bu Suriyeliler geldikten sonra yağmur üzerine yağmur yağdı, yağmur üzerine yağmur yağdı."