Sefaköy yan yolda, İETT otobüsü kaza yaptı. Otobüsteki yolcular camlar kırılarak çıkarıldı. Olayda yaşanan can pazarı böyle görüntülendi... Bu olayla birlikte İstanbul'da yaşanan İETT kazalarına bir yenisi daha eklenmiş oldu.

TSK Ege'de nefes kesecek en geniş kapsamlısı olacak! TSK Ege'de nefes kesecek en geniş kapsamlısı olacak!

D-100 Sefaköy yan yolda, İETT otobüsü kaza yaptı. Otobüsteki yolcular camlar kırılarak çıkarıldı.

Can pazarının yaşandığı o anlar ise kameralara böyle yansıdı. Görüntülerde otobüste sıkışan vatandaşların, camların kırılarak tahliye edildiği görülüyor.

Kaza, Küçükçekmece Sefaköy'de saat 12.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Saadettin Güvercin'in kullandığı İETT otobüsünün sağ ön lastiği patladı. Bariyerleri aşan otobüs yeşillik alandaki korkuluklara yaslandı. Kapıların açılmaması üzerine otobüsün camları kırılarak içeride bulunan yolcular çıkarıldı. Kazada şoförle birlikte 6 kişi yaralandı. Yaralılar ambulansla hastaneye kaldırıldı. Otobüsün tamamen dolu olduğu belirtilirken ayakta da yolcular bulunduğu kaydedildi.

SON AYLARDA YAŞANAN OTOBÜS KAZALARI

Son 3 ayda basına yansıyan bazı İETT otobüslerinin karıştığı kazalar şu şekilde:

1 Ekim'de Avcılar'da bariyerlere çarpan 146 numaralı Bakırköy-Boğazköy hattında çalışan İETT'ye bağlı 34 GA 8529 plakalı otobüsteki yolculardan 1'i ağır 4 kişi yaralandı.

7 Ekim'de Fatih'te Millet Caddesi üzerinden Aksaray istikametine giden iki İETT otobüsünün çarpışması sonucu iki yolcu yaralandı.

16 Ekim'de Kağıthane'de kontrolden çıkan İETT otobüsü, durağa çarptı.

20 Ekim'de Bayrampaşa'da İETT otobüsüyle bir otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı.

20 Ekim'de Ataşehir'de seyir halinde olan İETT otobüsü ile motosikletin çarpışması sonucu yaralanan olmazken, motosiklette ve otobüsün ön camında hasar oluştu.