31 Mart Yerel Seçimleri'nden sonra olağanüstü kurultaya giderek kan değişimi yaşayan İYİ Parti'de sular bir türlü durulmadı.


Son olarak İYİ Parti eski genel başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyareti parti kulislerini hareketlendirmiş, içeride eleştiriler baş göstermişti.


Özellikle Akşener'in ziyareti parti rozeti takmadan gerçekleştirmesi eleştiri konusu olurken partinin ağır toplarından olan Koray Aydın, Akşener’in İYİ Partililerinin yüzünü yere eğdirdiğini ifade etmişti.

2024 PMYO Başvuruları Ne Zaman Açılacak? 2024 PMYO Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

27 Nisan’da yapılan 5. Olağanüstü Kurultay’da genel başkanlık yarışını kaybeden Koray Aydın hakkında son olarak partisinden istifa edeceği iddiaları ortaya atıldı.


YENİ BİR YOL HARİTASI ÇİZECEK


Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre; Aydın’ın önümüzdeki günlerde, yeni bir yol haritası çizmek için yakın çalışma arkadaşlarıyla bir araya geleceği, İYİ Parti’den istifa etme seçeneğinin de aralarında bulunduğu önemli kararlar alabileceği belirtildi.


'YENİ PARTİ KURACAK'


Kulislerde Aydın'ın yeni bir parti kuracağı da konuşulurken bu ekibin istifa etmesi durumunda İYİ Parti’nin dağılma sürecine girebileceği de iddia ediliyor.