Bugün, milletvekili adaylarının Yüksek Seçim Kurulu'na verilmesi için son gün. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceden deprem bölgesinden vekil listelerinde tüm bakanların yer alacağını söylemesine rağmen, üç bakanın aday gösterilmediği iddia edildi.
 

Polisin dur ihtarına uymayan "sütyen takan erkek avukat" herkeste şok etkisi yarattı Polisin dur ihtarına uymayan "sütyen takan erkek avukat" herkeste şok etkisi yarattı

Hürriyet’ten Ebru Karatosun ve Turan Yılmaz’ın haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile Aile ve Sosyal Hizmet Bakanı Derya Yanık aday gösterilmedi.

Habere göre Erdoğan, üç dönem kuralını da istisnasız uyguladı. Bu kurala takılanlardan biri de AK Parti listesini bugün YSK’ya teslim edeceklerden Ali İhsan Yavuz.


ÜÇ BAKAN LİSTE DIŞI
Buna göre Meclis Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, AK Parti grup başkanvekilleri Bülent Turan, Mustafa Elitaş ile Yılmaz Tunç, AK Parti genel başkan yardımcıları Hayati Yazıcı, Ali İhsan Yavuz, Hamza Dağ, Nurettin Canikli, Vedat Demiröz ve AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin de üç dönem kuralına takılan isimler arasında.